środa, 15 lipca 2015

Muzułmanie są...


Muzułmanie są najbardziej dobroczynną grupą religijną w Wielkiej Brytanii. Według tegorocznego badania każdy brytyjski muzułmanin ofiarował na cel charytatywny w ubiegłym roku średnio £371 ($500), wyprzedzając wyznawców dominującej na Wyspach religii chrześcijan, którzy ofiarowali średnio  £170 ($230). Wyniki sondażu wskazujące na nich jako na największych donorów, nie są zresztą zaskoczeniem. Rezultat badań powtarza się już od lat.



Mają najlepszą szkołę we Francji. Kiedy polityka Francji zaczęła podkreślać wartości związane z „wolnością, egalitaryzmem i sekularyzmem”, zakazując muzułmańskim uczennicom przychodzenia do szkoły w chuście na głowie, muzułmanie postanowili otworzyć własną prywatną placówkę w której uczniowe mogą ubierać się według tradycji swojej religii. Wszystko to   echem by się nie odbiło, gdyby nie fakt, że po kilku latach szkoła Lycée Averroès, podbiła rankingi placówek edukacyjnych w kraju. Szkoła zaprasza uczniów wszystkich wyznań i ku zaskoczeniu opinii publicznej, dobra remona i wyniki jakie osiągają studenci, przyciąga do niej młodzież nie tylko muzułmańską.





Najmłodsza lekarka na świecie jest muzułmanką. Zasługa 20 latki, nie opiera się na staraniach bogatych rodziców z Arabii cz Emiratów, bowiem Eqbal Asa’d jest Palestynką z  obozu dla uchodźców w Libanie.  Twierdzi, że obserwując cierpienia uchodźców, którzy nie posiadali lokalnego ubezpieczenia medycznego, postanowiła, że zostanie lekarzem. Obecnie 20 latka pracuje w szpitalu w Ohio, gdzie specjalizuje się w zakresie kardiologii. Zamierza wrócić na Bliski Wschód, by  pomagać najbardziej potrzebującym.


Najmłodsza laureatka  Nagrody Nobla jest muzułmanką. Malala Yousafzai otrzymała nagrodę w wieku lat 17, za starania na rzecz edukacji kobiet na świecie. Odważna Malala kiedy miała zaledwie 12 lat zaczęła pisać bloga opisującego jej doświadczenia jako uczennicy w dolinie Swatu w Pakistanie, po tym jak  talibowie zmuszali miejscową ludzkość  do zamykania szkół prywatnych i wprowadzenia zakazu edukacji dziewcząt. W dniu 9 października 2012 roku została postrzelona w głowę i szyję przez zamachowców.  Malala odważnie cytuje Koran i wyciąga z niego prawo do nauki i do szacunku i sprawiedliwości płciowej, komentując wiedzę  tilibów na temat islamu jako nikłą.




Islam jest najszybciej rosnącą religią pod względem liczby jej wyznawców według Księgi Rekordów Guinnessa. Według prognoz naukowców do roku 2030 muzułmanie będą reprezentować 26,4% populacji Ziemi.




Muzułmanie ustawili najdłuższy stół dla głodnych i spragnionych. Stało się to 2 dni temu w Aleksandrii. Stół o długości 4 kilometrów i 303 metrów zmieścił podobno 10000 głodnych, którzy zjedli wspólną ramadanową kolację. Pobili tym samym pochodzący z 13 lipca rekord z Kaszmiru, gdzie wspólny posiłek zjadło 7000 osób.



Muzułmanie stworzyli największy uśmiech na świecie. To nie żart. W 2011 r.  2961  młodych kanadyjskich muzułmanów w akcie okazania przyjaźni wyznawcom innych religii, ustawiło się w uśmiech… Stali tak przez 30 min w temperaturze  32 stopni.



Najmłodszą osobą, która przeprowadziła operację był muzułmanin. Akrit Jaswal w wieku 7 lat  spotkał swoją pierwszą  pacjentkę. Dziewczynka, której nie było stać na lekarza – miała lat osiem. Jej ręka uległa oparzeniu, powodując, że jej palce skurczyły się w zaciśniętą pięść i nie mogła ich rozprostować. Akrit, bez żadnego formalnego kursu medycznego i bez żadnego doświadczenia w chirurgii, był w stanie uwolnić jej palce i dziewczynka mogła znowu posługiwać się ręką. W wieku lat dwunastu miał stwierdzić, że jest blisko odkrycia leku na raka. Obecnie studiuje w Chandigarhn College.



Najdłuższy emitowany na żywo program telewizyjny, który miał cel charytatywny, wyprodukowali muzułmanie. Program trwał 182 od 17 do 25 lipca 2014 roku w British Muslim TV Studios w Wakefield UK.







Brak komentarzy:

Prześlij komentarz